Exclusive Beauty Clinic

Kosmetické studio
212 242 799, 608 230 643
Francouzská 28, Praha 2
Po-Pá: 08:00 - 20:00, so: 10:00 - 18:00
Neděle: Dle domluvy

Jak pečovat o pokožku v létě

Léto je obdobím plným slunce a tepla. V letním období je naše kůže po většinu dne vystavována horku a slunečním paprskům, které mohou vyvolat nezvratné poškození kůže.  Proto je důležité se o svoji pokožku starat. Klimatizované prostory, střídání teplot, intenzivní sluneční žár, nárazově vysoké teploty, to vše pokožku ohrožuje. Proto jsme si připravili několik praktických rad, jak se v létě co nejlépe o svoji kůži starat.

Umožněte pokožce dýchat
Lehké prádlo z bavlny umožňuje vaší kůži dýchat. Bavlněná vlákna jsou velmi příjemná, pohlcují případný pot a kůže je velmi dobře snáší. Oblékejte se do lehkého volného oblečení a dejte tak svému tělu více volnosti.

Nenechávejte pot na své kůži
Máte v létě rádi pohyb?  Otírejte si při tréninku pravidelně tvář menším ručníkem, používejte čelenky nebo šátky, které zachytávají pot dříve, než se dostane na obličej. Pravidelně se sprchujte, zejména po skončení cvičení nebo tréninku.

Hydratace je důležitá
Pijte dostatečné množství vody po celý den. Vaše tělo potřebuje při fyzické námaze v teplých dnech mnohem více vody, proto je důležité ji doplňovat. Při tréninku, nebo při venkovních fyzických aktivitách mějte po ruce vždy láhev vody a případně i čerstvé ovoce, abyste se vyhnuli dehydrataci.

Sezóna: 
Summer